Uwielbiamy spotykać się z małymi czytelnikami i organizować spotkania autorskie dla dzieci. I choć tak naprawdę zdaliśmy sobie sprawę, że niewiele o nich mówimy, sprawa ma się zupełnie inaczej, bo w samym tylko kwietniu i maju br. mieliśmy okazję spotkać się z ponad tysiącem przedszkolakówZa każdym razem staramy się, aby spotkanie z Bajkopisem było dla małych czytelników wspaniałą przygodą, bo przecież chodzi przede wszystkim o to, by pokazać, że czytanie może być fascynujące!

Musimy jednak przyznać, że każde spotkanie z najmłodszymi jest również dla nas niezwykłym doświadczeniem. Za każdym razem dzieci zaskakują swoimi pomysłami, pytaniami, spostrzeżeniami. Są spotkania, na których wszyscy słuchają z zaciekawieniem, a są i takie, które stają się niezwykle żywą dyskusją, którą osobiście uwielbiamy.  Jednym  z naszych ulubionych warsztatów, który realizujemy podczas spotkań autorskich są „poTWORY książkowe”. W pierwszej wersji były one jedynie scenariuszem spotkania, ale właśnie pod wpływem małych czytelników i ich opinii, zapadła decyzja o tym, by nasze potwory stały się również książką. (możecie znaleźć ją tutaj: Potwory Książkowe)  Okazało się, że równie mocno pokochały je przedszkolaki, jak i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej.

Spotkania autorskie uczą nas otwartości, elastyczności, za każdym razem odkrywamy, że wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Podczas każdego spotkania najbardziej niesamowity jest dla nas moment, w którym dziecko poznaje książkę i stwierdza, że mu się podoba. Jest to najcenniejsza informacja dla twórcy, ponieważ dzieci są bardzo szczere – po prostu, albo coś jest „fajne”, albo nie. Nie ma nic pomiędzy. Dlatego uważamy, że najważniejszą rzeczą jest słuchać małych czytelników, bo to dla nich przecież tworzymy. Z każdego spotkania wynosimy więc całe morze inspiracji, opinii, pomysłów. I nic nie dodaje nam więcej energii niż spotkania z najmłodszymi.

W najbliższych dniach czeka nas zupełnie nietypowe spotkanie autorskie dla dzieci – wyjątkowe, bo pomysł jego organizacji był zupełnie spontaniczny – od momentu jego pojawienia się do realizacji minęła niespełna godzina, podczas której zorganizowaliśmy spotkanie i warsztaty dla najmłodszych na odległej Islandii. I choć bajkopisowe książki, były już przez nas wysyłane w najróżniejsze zakątki świata, a Jeżobranie trafiło nawet do Nowej Zelandii, to w tak odległym miejscu jeszcze nie było nam dane spotkać się z dziećmi. Będzie to więc wyjątkowa przygoda, którą z pewnością się z Wami podzielimy!

A nasze spotkania autorskie i warsztaty znajdziecie również tutaj: warsztaty dla dzieci

 

 

Zobacz również

Napisz komentarz