Chyba całkiem sporo i do tego całkiem kreatywnie ten Polak potrafi – takie wnioski, można wyciągnąć, kiedy spojrzeć na wiele różnych kampanii zamieszczonych w portalach crowdfundingowych. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z ideą finansowania społecznościowego (crowdfunding), pomyślałam o tym modelu dwie rzeczy: że to spore wyzwanie i fenomenalny sposób na to, by o powstaniu ciekawych produktów nie decydował pojedynczy inwestor, ale przede wszystkim LUDZIE. Bo finansowanie społecznościowe, między innymi w ramach platformy PolakPotrafi.pl, to nic innego jak wsparcie przez pojedyncze osoby przedsięwzięć, które uznają za warte realizacji. Dzięki temu właściwie każdy z nas może stać się inwestorem lokując niewielkie środki w najważniejszy potencjał, jakim jest ciekawy pomysł.

Śledziłam losy licznych projektów w wiodącym na świecie portalu crowdfundingowym – Kickstarter, a potem z przyjemnością obserwowałam jak idea finansowania społecznościowego rozwija się na naszym rynku i jak dzięki niej zostają zrealizowane projekty, które w żadnym innym wypadku nie miałyby szans, bo nie były startupem na miarę kolejnego Facebook’a. Kiedy więc znalazłam się o krok od realizacji własnego pomysłu – pierwszych na rynku bajek modułowych, postanowiłam podjąć wyzwanie realizacji kampanii crowdfundingowej dla mojego projektu. Wyznaję ideę, że pomysł nie może być oderwany od rynku, a tworzona marka, od początku powinna ze swoimi odbiorcami rozmawiać. Dlatego też każdą, nawet niewielką formę wsparcia w ramach projektu, traktuję przede wszystkim jako sygnał, że pomysł budzi zainteresowanie. Bo o tym, że jest wart realizacji jestem przekonana.

Zapewne każdy za Was ma jakąś pasję, zainteresowania, marzenie… chcę, aby „udany” status projektu BookBox, był również inspiracją dla innych, do tego, by odnaleźć w sobie odwagę i je zrealizować. Odczarujmy też przekonanie, że Polacy nie potrafią działać razem, bo przecież Polak potrafi!

38 dni… tyle pozostało do zakończenia projektu… 912 godzin… to czas, w którym można zrobić naprawdę wiele! Każdy z Nas może dołożyć cegiełkę do tego, by powstało coś naprawdę ciekawego, coś…z zupełnie innej bajki. Pokażmy wspólnie, że w społeczności tkwi biznesowa siła!

Do dzieła! Aby przejść do strony projektu i dołączyć do bajkowej drużyny wspierających projekt wystarczy kliknąć tutaj: Coś zupełnie z innej bajki…BOOKBOX

Zobacz również

Napisz komentarz