W przyszłym tygodniu rozpoczynamy lapońskie warsztaty z naszymi małymi czytelnikami – w przedszkolach i w naszej bajkowej pracowni. I cieszymy się z tego ogromnie, bo ponad wszystko uwielbiamy spotkania z dziećmi, które dają nam niesamowitą, twórczą energię. Wspólnie odwiedzimy daleką Północ, dowiemy się m.in. gdzie leży koło podbiegunowe, kim są Samowie i czy to prawda, że w Laponii żyje więcej reniferów niż ludzi. Przedpremierowo będziemy też czytać naszą bajkę „Pani Imbir i Szkoła Elfów”, a także popróbujemy różnych rzeczy, których elfy uczą się w elfiej szkole.

Elfy rysunek

 

Ale… no właśnie, gdzie podziały się nasze elfy? I właściwie to jak powinien wyglądać elf św. Mikołaja? My co prawda mamy swoje pomysły i elfie ilustracje, które wyczarowała dla nas Monika Kuropatnicka- Marciniak, ale chcemy Was zaprosić do tego, by wraz z maluchami w najbliższe wolne dni popuścić wodze fantazji i… namalować swoje elfy! Podpowiadamy, że taka ilustracja będzie świetnym „załącznikiem” do listu do św. Mikołaja 😉 W końcu kto, jak kto ale to właśnie te małe ciekawskie elfy pomagają pakować prezenty i pilnują, by każde dziecięce marzenie się spełniło.

Rysowanie elfa

 

 

Życzymy Wam świetnej elfiej zabawy, a szablon do ilustracji znajdziecie tutaj :

Elfi szablon

A przy okazji przypominamy, że już 29. listopada „Pani Imbir i Szkoła Elfów” zostanie wysłana do wszystkich, którzy zamówili swój egzemplarz (nie ważne czy w Bajkopisie czy u św. Mikołaja 😉 )

Komentarze

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *