A gdyby tak zorganizować spotkanie autorskie na Islandii? – pomyślałam. Napisałam do Polskiej Biblioteki w Hafnarfjordur i tym sposobem… udało się! Wraz z naszymi walizkami, książkami i planem spotkania z najmłodszymi czytelnikami dotarliśmy na odległą wyspę ognia i gejzerów. Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkową krainę, pełną wodospadów, koni islandzkich i elfów, które ponoć można spotkać w każdej chwili, pod każdym kamieniem. Trudno wyobrazić sobie też piękniejsze miejsce spotkania autorskiego dla kogoś, kto tworzy bajki, bo przecież tam, gdzie głęboko wierzy się elfy musi być też niesamowita otwartość na wszystko to, co niesie za sobą ludzka wyobraźnia.

Dzięki gościnności i otwartości Polskiej Biblioteki w Hafnarfjordur spotkaliśmy się z dziećmi i rodzicami, którzy mieli okazję poznać nasze „PoTWORY książkowe” . Choć bajka jest dopiero w druku, a oficjalna premiera jest zaplanowana na 6. sierpnia , udało nam się kilka potwornych postaci zabrać ze sobą 😉 Od kilku dni nasze książki są dostępne dla czytelników Polskiej Biblioteki na Islandii, z czego ogromnie się cieszymy i w co nadal nie możemy do końca uwierzyć 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Bajkopis na Islandii

 

 

 

 

Gdzieś pomiędzy początkiem warsztatów, powitaniem uczestników, a podpisywaniem książek udało nam się znaleźć chwilę, by porozmawiać z Agnieszką Sokołowską, jedyną Polką, która na Islandii pracuje jako bibliotekarz! Zapraszamy Was więc również do odsłuchania krótkiego wywiadu, który znajdziecie tutaj:

Książki na końcu świata!

 

Zobacz również

Napisz komentarz